Jestem...

...certyfikowaną nauczycielką MBSR od marca 2020 roku. Dyplomowanym coachem od stycznia 2022 roku. Od 2016 roku z zawodu specjalistką PR.
Wcześniej - przez 9 lat - reporterką, wydawcą i prezenterką lokalnej telewizji.
Z pierwszego wykształcenia - polonistką.

Tyle suchych faktów. Ale spotkanie z nauczycielem, nigdy nie jest spotkaniem z dyplomem, certyfikatem, czy papierem poświadczającym uzyskaną wiedzę. To zawsze będzie spotkanie z człowiekiem. Jego indywidualnością i wyjątkowością. Dlatego krótko o mojej historii.

Pierwszy raz usiadłam do medytacji w 2010 roku. Medytację mindfulness poznałam 8 lat później, w 2018 roku. Trafiłam na kurs MBSR, bo chciałam poradzić sobie ze swoim codziennym stresem, wywołanym pracą – jak mi się wtedy wydawało. Po ośmiu tygodniach praktyki, zakochałam się… w uważności. Nie była to łatwa miłość, nie myślcie sobie, bo dostrzegłam wówczas w sobie wiele schematów. Zrozumiałam, że miejsce, w którym pracuję, jest zapalnikiem, uruchamiającym mój stres, dlatego, bo to we mnie uruchamiają się nawyki myślowe. Uświadomiłam sobie, że dzięki uważnej obserwacji siebie, mogę przepracować wiele lęków, wcześniej nawet niezauważanych.
Dlatego zapragnęłam więcej – i tak trafiłam na studium dla nauczycieli MBSR.
 

Jeden krok pociąga za sobą następny, i jeszcze kolejny, i kolejny. Dziś od tamtego czasu, minęły 4 lata. Nie pomyślałam wtedy, że za kilka lat będę nie tylko certyfikowanym nauczycielem mbsr (mindfulness), ale także dyplomowanym coachem. 

Co dziś mogę o sobie powiedzieć?
Jestem w ciągłym rozwoju, ciągłym procesie i poszukiwaniu.
To znaczy:
że wiem, że wielu rzeczy nie wiem,
że staram się pielęgnować umysł początkującego w każdej możliwej sytuacji,
że idąc określoną drogą nie zakładam jej końca, a jedynie punkty, które mogą spowodować wejście na kolejną ścieżkę.

 

Jeśli chcesz, będę ze swoim doświadczeniem i wiedzą, towarzyszyć także Tobie w Twojej życiowej drodze.

Chętnie potowarzyszę w kawałku Twojej drogi!

Moje Doświadczenie